• ADRES TESPİTİ

ADRES TESPİTİ

Açıklama

Adres Tespiti Nedir?

Adres Tespiti, az da olsa bilinen bir bilgiden yola çıkılarak bilinmeyen bir ikametin veya işyerinin tam konumunun tespit edildiği dedektiflik işlemine denir.

 

Adres tespiti, kişilerin dedektiflik büromuza bizzat gelerek veya telefonla arayarak yardım istediği konuların başında gelmektedir.
 

Adres tespiti, yoğun olarak icra davası başta olmak üzere boşanma davası, nafaka davası, dolandırıcılık ve ceza davaları gibi pek çok dava için ihtiyaç duyulan bir çalışmadır. Adres bulma araştırmasının ileri aşamasıdır.

 

Adres Tespiti Niçin Yapılır?

Adres tespiti uzun senelerdır göremediğiniz arkadaşınızdan tutun da alacaklı olduğunuz veya çeşitli sebeplerle kopukluk yaşamakta olduğunuz bir akrabanızı bulmak kısaca aradığınızı bulmak için uğraştığınız fakat tespit edemediğiniz her tür adres için yapılan özel bir dedektiflik çalışmasıdır.
 

Hayatın normal akışı içerisinde gerek özel gerekse de iş hayatınızda karşılaştığınız ve çeşitli sebeplerle ilişki içinde olduğunuz insanlarla bir süre sonra farklı sebeplerle anlaşmazlığa düşersiniz. Ancak bir süre sonra o kişilerle tekrar görüşme ihtiyacı veya mecburiyeti duyarsınız ancak ikinci bir defa ulaşabilmeniz için adres tespitine ihtiyaç duyarsınız.

 

Boşanma ve velayet davalarında adres tespiti uzun seneler beraber yaşamakta olan fakat bir takım sebeplerle ayrılan eşlerin mahkeme tebligatlarının yapılamadığı bu yüzden davaların uzadığı bilinen bir gerçektir bu amaçla dedektiflerimizin yapacağı çalışmalar sayesinde adres tespiti yapılır

 

Adres tespiti görülen davalarda tanık, davalı veya icra borcu yüzünden adres değiştiren kişilere yönelik de yapılan dedektiflik çalışmasıdır.
 

Adres Tespiti Nasıl Yapılır?

Adres tespiti yapabilmek için öncelikle aradığınız kişinin kimliğine ilişkin birtakım bilgileri bilmeniz gerekmektedir aksi halde aradığınız kişilere ulaşamazsınız.

 

Adres tespiti çalışmalarında öncelikle dikkat edilmesi gerekli olan konu yanlışlıkla da olsa diğer insanların özel hayatına girilebilmesi olayıdır. Bu konu da yeterli donanıma sahip olan özel dedektiflerimizin öncelikli görevi yapmış oldukları çalışmalar sonucu kişilerin adres tespitini yapamadığı için mağdur duruma düşmelerini önlemektir.
 

Adres tespiti sanal veya fiziki olarak yapılır. Hangisinin yapılacağı istenen adres tespitinin niteliğine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda dedektiflerimiz fiziki olarak tespit yapmayı tercih etse de araştırılan adresin durumuna göre sanal ve fiziki takibin bir arada yapıldığı durumlar mevcuttur.

Diğer Hizmetlerimiz

WhatsApp Yaz