• EŞ TAKİBİ

EŞ TAKİBİ

Açıklama

Eş Takibi Nedir?

Eş takibi , eşlerden birinin işlediği kabahat, aldatma şüphesi ve benzeri suçların delillendirilmesi amacı ile yapılan bir takip görevidir.

 

Eş Takibi Yapmak Yasal mıdır?

Eş takibi yapmanın yasal hiçbir kısıtlaması yoktur. Eşler beraber yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar.(Medeni kanun Madde 185)

 

Özel dedektifler eş takibini sizin adınıza sözleşme yapmak kaydı ile yaparlar.

 

Eş Takibi Niçin Yapılır?

Maalesef içinde bulunduğumuz yaşam koşullarında evlilikler eskiden olduğu gibi uzun süreli olmayabiliyor. Birlikte olduğunuz zaman içerisinde ekonomik sosyal kültürel sebeplerle evlilik bağı zayıflayarak istenmeyen sonuçlara doğru gidebilmektedir. Eşlerin bu durumda duygusallıktan uzaklaşıp uzman destek alması gerekiyor. Eşim beni aldatıyor mu? Eşimin aldattığını nasıl anlarım? Eşim nerde nasıl öğrenirim? Gibi eşiniz hakkında kafanızda bir takım soru işaretleri oluşmaya başladıysa eskisi gibi iletişim kuramıyor ve hareketlerinden şüpheleniyorsanız şüphelerinizin aklınızı bulandırmasına izin vermeyin. İşte tam bu noktada güvenilir bir dedektif aracılığıyla eşinizi takip ettirebilirsiniz.
 

Eş takibi yaptırmak için illaki bir dava açmış olmanıza ihtiyaç yoktur. Dava açmadan da dedektif aracılığıyla çeşitli sebeplerle eş takibi yaptırmanız mümkündür. Buna kıskançlık sonucunda yaptırılan eş takibi de dâhildir. Takip neticesinde eşinizin normal bir hayat sürdüğünü kıskançlığınızın lüzumsuz olduğunu görmeniz eşinize olan güveninizi arttıracak lüzumsuz tartışma ve şüphelerinizden dolayı yaşayacağınız olumsuz tutum ve davranışlarınızdan da kurtulacaksınız. Her şüphenizin doğru olamayabileceğini eş takibi sonucu öğrenirsiniz.
 

Çalıştığı işyerinin durumundan tutun da, her gün gidip geldiği yol güzergâhı üzerinde yaşayabileceği ama size söyleyemediği bir durumu tespit etmek için de eş takibi yaptırmanız mümkündür.

 

Ancak genel olarak dedektiflerden talep edilen eş takipleri boşanma düşüncesinde veya boşanma davası açılmış olaylarda tercih edilir. Eş takibi yaptıracağınız özel dedektifi özenle seçmeniz gerekir. Herkesten sakladığınız bir şeyi özel dedektifle paylaşıyorsunuz ve bunun için seçmiş olduğunuz dedektifi mutlak surette ofisine gidip görmeniz konuyla ilgili bilgi almanız faydanıza olacaktır çünkü eş takibi ciddi bir iştir. Bu eş takibini yapacak dedektifin gerekli donanıma sahip olması gerekir aksi halde yaptıracak olduğunuz eş takibinin aleyhinize dönebilme olasılığı da vardır. Eş takibi sadece suç veya kabahatleri tespit etmek için değil, olası bir olayı önceden tahmin edip önlem almanız içinde yapılabilmektedir.

 

Eş Takibinde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Neler?

Geçmiş senelerde ülkemizde pek rastlanmayan özel dedektiflik firmaları artık yaygınlaşmaya başlamıştır. Buna paralel olaraktan sahibinin kim olduğu, eğitiminin ne olduğu belli olmayan özel dedektif firmalarının bir bölümü internet reklamları ile insanları içinde bulunduğu durumdan faydalanarak yapamayacaklarını bildikleri halde çeşitli vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yapmış oldukları da büromuza gelen misafirlerimiz tarafından anlatılmaktadır. Özel dedektiflik adı altında uzun senelerdir faaliyet gösterdiğinden bahseden firmalar ile ilgili araştırma yapmadan görüşme yapmayınız. Aksi takdirde lüzumsuz para ve zaman kaybına uğrar ve daha da vahimi özel bilgileriniz kötü niyetli insanların eline geçmesine sebep olursunuz.
 

Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Bunun için dedektiflik büromuza gelmeniz ve eşiniz hakkında doğru bilgiler vermelisiniz. Her ne kadar eşiniz dedektiflerimiz tarafından takip edilecekse de sizin vereceğiniz ön bilgiler takip sürecinde kaynak olarak kullanılacak bu durumda takip surecide sağlıklı olacaktır. Yapılacak sözleşmede eş takibinin kaç gün ve ne şekilde takip edileceğini açıkça belirtip, gün içerisinde yapmış olduğu tüm hareketleri, görüştüğü şüpheli kişi veya bireyleri sizinle anında paylaşıp olası şüphelerinizi de değerlendirip doğru sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Eş takibi sürecinde herhangi bir saatte aradığınızda size konuyla ilgili anlık bilgi veriyoruz. Eş takibi süresince dedektiflerimiz tarafından elde edilen bilgi ve deliller size teslim edildikten sonra elimizde hiçbir belge bırakmadan tamamı imha edilmektedir. Netice itibariyle Özel İstanbul Dedektiflik olarak sizin için en doğru araştırmayı yapıp ve sonucu size rapor ediyoruz.

Diğer Hizmetlerimiz

WhatsApp Yaz