• EVLİLİK ÖNCESİ ARAŞTIRMA

EVLİLİK ÖNCESİ ARAŞTIRMA

Açıklama

Evlilik Öncesi Araştırma Nedir?

Evlilik öncesi araştırma, evlenmeyi düşünen eş adayı çift, nişanlı ya da sevgililerden birinin, diğeri hakkında emin olmadığı gerçekleri bulma çalışmasına denir.
 

Evlilik Öncesi Araştırma Neden Yapılır?

Hayatınızın en önemli dönüm noktasındasınız. Hayat arkadaşınızı seçmek üzeresiniz. Onun hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuza inanıyor musunuz? Sizden önceki hayatında herhangi bir suç kaydı var mı?  Sizin bilmediğiniz kötü alışkanlıkları var mı? Bu vb. Sorularınıza kesin cevap veremediğiniz noktada Özel İstanbul Dedektiflik sizinle birlikte kişi hakkında merak ettiklerinize cevap verecek araştırmayı yapar ve size rapor halinde sunar.

Evlilik Öncesi Araştırma Yaptırmanın Önemi

Evlilik öncesi eşler her ne kadar birbirlerini tanıdığını düşünüp evlenmeye karar verse de günümüzde çok iyi ilişkilerle başlayıp birçoğu kısa sürede sonuçlanan evlilikler azımsanmayacak kadar çoktur. İlişkinin sıcaklığı ile birtakım alışkanlıkların net bir biçimde gözlemlenemediği daha sonra ilişkilerin boşanma ile sonuçlandığı görülmektedir. Tüm bu olumsuzlukları yaşamamak için önceden önlem almanızı sağlayacak özel dedektif aracılığıyla evlilik öncesi araştırma yaptırmanız ileride yaşanması olası olaylarında önüne geçecektir.

 

Evlilik Öncesi Araştırma Nasıl Yapılır?

Öncelikle dedektiflerimiz evleneceğiniz kişinin daha önceden evlenip evlenmediği, eğer boşanmış ise ne zaman boşandığı eski eşinden çocuğu olup olmadığı araştırılır. Deneyimlerimizde evli olduğu halde kendini bekâr olarak tanıtan veya ayrıldım ama çocuğum yok gibi sözlerle karşısındakini aldatan birçok olaya rastlanmaktadır.
 

Evlilik öncesi araştırmada özel dedektiflerimiz daha sonra evleneceğiniz kişinin sabıka durumları hakkında bilgiler edinir.
 

Evlik öncesi araştırmada bir başka konuda evleneceğiniz kişinin ailesi ile alakalı bilgi toplamaktır. Ailesinde kaç kişi var bunların hakkında bilinmeyenler nelerdir bu konular da dedektiflerimizin çalışma alanındadır.
 

Önceden dedektiflerimizin yapmış olduğu evlilik öncesi incelemelerde kişinin eğitimi hakkında doğru söylemediği çok sık rastlanılan bir olaydır. Bilindiği zaman belki sizin için bir önem arz etmeyecek ancak insanların eğitimleri hakkında yalan söyledikleri de bir sık rastlanılan bir konudur.

 

Dedektiflerimizin evlilik öncesi yapılan araştırmada nerdeyse en sık rastladığı olay kişilerden birinin kendini olduğundan kat kat varlıklı ve gelir düzeyi oldukça yüksek göstermeleridir. Bu kadın veya erkek olabiliyor. Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebi ile insanlar buna çabuk kanıp evlilik kararı vermektedir. Bunun nedenlerinden biri ise ekonomik durumları iyi olan bazı ailelerin karşısındaki kişilerinde ekonomik durumlarının iyi olan birisini tercih etmeleri olduğu dedektiflerimizin yapmış olduğu çalışmalarda tespit edilmiştir.

 

Dedektiflerimizin evlilik öncesi yapmış olduğu araştırma bunlarla sınırlı kalmayıp sizin özel olarak aile hakkında bilmek arzu ettiğiniz hususlar da görüşmelerimiz içerisinde ele alınabilmektedir.
 

Evlilik öncesi araştırmaların sonucuna doğru dedektiflerimiz araştırılacak kişinin çalıştığı ortamlardaki kariyerleri, iş ahlakı ve işyerindeki insanlarla ilişkisi ayrıca ikamet ettiği yerdeki saygınlığı buna ilave olarak ailenin çevresinde nasıl tanındığı da dedektiflerimizce araştırılmaktadır.

 

Tüm bu evlilik öncesi araştırma sonuçları dedektiflik büromuzda toplandıktan sonra size rapor halinde sunulmaktadır.

 

Gerek evlilik müessesesini oluşturacak gerekse evlenecek çocukları için yaptırılması gerekli olan bu araştırma sizin ya da çocuklarınızın gelecekte yaşaması olası kötü olaylarla karşılaşmamanız için önem arz etmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz

WhatsApp Yaz