• PERSONEL ARAŞTIRMASI VE TAKİBİ

PERSONEL ARAŞTIRMASI VE TAKİBİ

Açıklama

Personel Araştırması ve Takibi Nedir?

Personel araştırması ve takibi, bir kuruma alınacak aday kişi ya da kurum içindeki bir çalışan hakkında kendi takip ve araştırma yöntemlerimizle hukuka uygun biçimde detaylı bilgiler ve belgeler sunulmasıdır.

 

Personel Araştırması ve Takibi Neden Yapılır?

Personel araştırmasının ve takibinin en temel sebebi firmanızın ve çalışanlarınızın maddi ve manevi güvenliğini ve huzurunu sağlamaktır.

 

İnsanlar genel olarak sahibi olduğu yetenekleri ve başarıları olduğundan daha fazla göstermeye meyillidir. Söz konusu bir iş ya da önemli bir pozisyon ise yanlış beyanlar, yalan referanslar ve hatta sahte evraklar bile söz konusu olabilmektedir. Böyle bir durumda bazı araştırma ve takiplerde bulunmak, sizi muhtemel bir aldatma durumundan kurtaracaktır.

 

Özel İstanbul Dedektiflik olarak işe alacağınız personeli sizin için özenle araştırıyor hakkında detaylı bir rapor hazırlıyoruz. Böylece potansiyel adayı gönül rahatlığıyla işe alabilir veya reddebilirsiniz.

 

Personelin araştırması ve takibi hizmeti ile mevcut personelleriniz arasında şüphe duyduklarınızın yapmış oldukları eylemlerden emin olmanızı sağlar çürük yumurtaları tespit edip şirketinizden ayıklayabiliriz.
 

Personel Araştırması ve Takibi Nasıl Yapılır?

Özel İstanbul Dedektiflik, işe alacağınız ya da halen firmanız da çalışan personelin gerek iş, gerekse aile ortamlarınısabıka durumlarını var ise adli vakalarını araştırarak size sunmayı bunların haricinde işe girmek için vermiş olduğu bilgilerin ne kadar doğru olduğunun tespiti için çalışma yapar. Ayrıca işe alınacak personelin geçmişte nerelerde hangi pozisyonlarda çalıştığını daha sonra bu işyerlerinden ayrılış nedenlerini araştırır sizlere rapor halinde sunarız.

 

Diğer yandan siber suçlar alanında uzman dedektiflerimiz şüphelendiğiniz personelin kullanmış olduğu veya diğer personelin kullanmış olduğu bilgisayar, dizüstü bilgisayarı ile yapılmış yazışmaları ya da işyerine ait GSM cihazları ile yapılmış, görüşmelere ait numaraların, geriye doğru taramasını yapmaktadır.  Buna ilave olarak sizin bilginiz dışında yüklenmiş casus yazılımların tespiti ve etkisiz hale getirilmesi de temin edilmektedir.
 

Personel Araştırması ve Takibi Ne Sağlar?

Personel araştırması ve takibi, aday personeli işe almadan size sağlayacağı yararları veya zararları önceden görmenizi ve ona göre önlem almanızı sağlar.

 

Personel araştırması ve takibi olayının ikinci kısmında ise kuşkuyu elden bırakmak tehlikeyi davet etmektir felsefesinden hareketle firmanız içerisinde bulunan çürük yumurtaları ayıklamak için çalışmalar yapmaktayız.
 

Personel Araştırması ve Takibi Ne Kadar Süre ile Yapılır?

Personel araştırması ve takibi yapılması süreklilik arz etmelidir. Bunda amaç ilk başlarda normal giden çalışmanın bir süre sonra çeşitli sebeplerle (kıskançlık, çekememezlik pozisyon atlama) gibi karşısında kendine rakip gördüğü başka bir personeli ekarte etmek için işletmenin zararına olduğunu bile bile de olsa onun işlerini baltalamak için yapıldığı da sık görülen olaylardır.

 

Özel İstanbul Dedektiflik olarak istenildiği takdirde personelinizin işe girdikten sonra edinilmiş mal varlıklarının araştırmasını mevcut hukuk kuralları içerisinde yaparak sizlere rapor halinde sunar

 

Personel araştırması ve takibi konusunda istediğiniz zaman dedektiflik büromuzu arayabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

WhatsApp Yaz